Види добрив для канабісу
Мінеральні та органічні - ось два основні різновиди добрив, які застосовуються для підживлення марихуани. Кожна з них виконує різні завдання щодо грова, має низку переваг та недоліків.
Органічні добрива
Є корисними компонентами, які утворилися внаслідок розщеплення продуктів тваринного або рослинного походження. Органічні добрива характеризуються високою концентрацією мінералів:
- калію;
- азоту;
- фосфору;
- кальцію.
Завдяки присутності органічних сполук підживлення такого типу позитивно впливає на властивості ґрунту, відновлюючи верхній живильний шар. Деякі гровери вважають, що органічні добрива не тільки підвищують урожайність марихуани, а й покращують смако-ароматичні властивості шишок.
Найпопулярніші різновиди поживної органіки:
- компост;
- вермікомпост;
- гумус;
- гній;
- рослинний перегній;
- кісткове борошно та ін.
Основні переваги добрив органічного типу:
- Доступна ціна - деякі види підживлення можна виготовити самостійно із підручних компонентів.
- Здатність стимулювати життєдіяльність ґрунтової мікрофлори – це дозволяє коноплі отримувати максимум корисних речовин із базису.
- Насичення ґрунту вуглекислим газом за рахунок розпаду органічних тканин – підвищує ефективність фотосинтезу та, як наслідок, урожайність плантації.
- Невисокі ризики "перегодівлі" - поживні речовини поглинаються рослиною поступово, мінімізуючи ризики отримання хімічного опіку.
- Висока автономність - органічні добрива є природними для рослини, тому легко засвоюються і не вимагають постійного втручання гровера.
Недоліками органіки вважаються неприємні запахи та розмитий контроль. Оскільки харчування засвоюється рослиною повільно, швидких результатів очікувати не доводиться. Крім того, органічні речовини сприяють зростанню не тільки корисної, а й патогенної мікрофлори у ґрунті.
Мінеральні добрива
До цієї групи входять препарати, отримані синтетичним шляхом – фабричні добрива із заданою формулою. Вони продаються у повністю підготовленій сольовій формі, тому після внесення у ґрунт дуже швидко засвоюються представниками флори. Гроверу не потрібно чекати, поки мікроорганізми перероблять внесені добрива - рослина отримує необхідне харчування одразу після підгодівлі.
У цьому полягає головна перевага фабричних добрив. За темпом зростання кущі, які харчуються спеціально розробленими препаратами, перевершують своїх побратимів, вирощених на органіці.
Інші переваги мінеральних добрив:
- відсутність різких ароматів;
- швидке відновлення балансу поживних компонентів у ґрунті;
- простота застосування завдяки інструкції від виробника;
- максимальна продуктивність грова, особливо якщо для посадки були використані фемінізовані сорти конопель.
Недоліки у мінерального підживлення також присутні:
- при порушенні дозування можна викликати рослини хімічний опік, що призведе до загибелі куща;
- погіршуються смако-ароматичні властивості конопляних шишок;
- гроверу необхідно ретельно контролювати підживлення та виводити надлишки мінералів, поливаючи канабіс водою за 2 тижні до початку харвесту.
Крім органічних та мінеральних, існують ще базові та просунуті добрива. Перші містять не більше 2-3 незамінних для рослин компонентів, другі можуть включати до 10 різноманітних сполук, що забезпечують комплексне харчування.
Яких добрив потребує канабіс на різних стадіях зростання
У розвитку марихуана проходить кілька найважливіших етапів. І на кожному з них рослина потребує певного комплексу поживних речовин та мінералів, які має забезпечити ґрунт у природних умовах або гровер, що займається культивуванням. Фотоперіодні та автоквітучі сорти конопель однаково вимогливі до харчування, тому етноботаніку необхідно орієнтуватися на стадії життєвого циклу рослини.
Стадія пророщування
На етапі пророщування гровер може спостерігати перші сходи. З мініатюрного зародка з'являється тонкий паросток, який намагається закріпитися у ґрунті за допомогою кореневої системи.
Щоб стимулювати появу сходів, гровери застосовують різні методики - замочують насіння у спеціальних розчинах, додають стимулятори росту "Епін", "Циркон" та "Корневін". Коли сформується коренева система та міцний паросток, розсаду пересаджують у підготовлений гроубокс або у відкритий ґрунт.
На етапі пророщування молода марихуана не потребує підживлення. Все, що потрібно рослині зараз - це вода, підвищена вологість і тепло.
Стадія вегетації
На вегетативної стадії продовжує вдосконалюватися та зміцнюватися коренева система каннабісу. Спостерігається стрімке нарощування зеленої маси – кущ витягується в довжину та покривається соковитим зеленим листям, формуючи центральну колу та бічні пагони.
На етапі вегетації конопляна рослина особливо гостро потребує азоту – мінералу, який входить до складу хлорофілу. Дефіцит азоту може спровокувати припинення формування зеленої маси – листя починає жовтіти, в'янути, стає безживним і може обсипатися.
Повноцінний розвиток неможливий і без калію, який відповідає за здоров'я стовбура та формування нового листя. Дефіцит ще одного макроелемента – кальцію – може спричинити деформацію листя в процесі активного зростання.
Проміжна стадія
Цей період передує цвітінню марихуани і може тривати від 1 до 14 днів. На проміжному етапі завершується активна вегетація – кущ повністю сформований, укорінений та практично не росте у висоту. Усі сили рослини кинуті формування міцних бічних пагонів і вузлів, у тому числі згодом з'являться суцвіття.
Щоб підтримати рослину і стимулювати активний розвиток міжвузлів, рекомендується помірно використовувати добрива з підвищеним вмістом азоту.
Стадія цвітіння
Гровери, які використовують насіння автоквітучих сортів конопель, можуть очікувати на цвітіння плантації вже до кінця 7-9 тижнів після посадки. До цього часу на жіночих кущах з'являються смолисті незапилені шишки з високою концентрацією психотропних речовин.
Закінчення цієї стадії супроводжується активним виробленням рослинних смол. Шишки не тільки збільшуються у розмірах, але й стають щільними та липкими від смолянистих сполук. У цей час канабіс як ніколи потребує фосфору, який сприяє активному формуванню суцвіть та дозріванню шишок. Також зберігається потреба в азоті та калії, але вносити їх можна у меншому обсязі, ніж на стадії вегетації.
Стадія дозрівання та харвест
В останні тижні цвітіння гровер може готуватися до збирання врожаю. На той час остаточно формуються важкі липкі шишки, які буквально посипані кристалами тетрагідроканнабінолу.
За тиждень до харвесту рекомендується припинити внесення добрив та добре пролити рослини чистою водою, щоб звільнити їх від зайвих мінералів. Якщо грів виростає в індорі, за день до харвесту можна потримати кущі у повній темряві, щоб на тлі стресу рослина виробила ще більше смоли.
У період харвесту канабіс не потребує підживлення. Усі важливі для гровера життєві цикли завершено - залишається лише зайнятися збиранням смолистого врожаю.
Як правильно вибирати добрива
При покупці добрив звертайте увагу на такі моменти:
- Список компонентів - різноманітні комбінації органічних та мінеральних сполук можуть унікально взаємодіяти між собою, створюючи той чи інший результат грова.
- Співвідношення речовин - пропорції мінералів та органіки у різних виробників добрив можуть відрізнятися та індивідуально впливати на зростання марихуани.
- Тип ґрунту - добрива повинні відповідати середовищу, в якому виростає кущ (для ґрунту та гідропоніки потрібен різний набір корисних речовин).
- Добавки - невелика концентрація базових макроелементів (калій, фосфор, азот) у складі свідчить у тому, що до вас добавка, а чи не повноцінне добриво.